Bugün, 4 Aralık 2021 Cumartesi

MHP Bayrampaşa İlçe Başkanı Yeşil'den Bayram Tebriği...

Türkiye Değişim Partisi Bayrampaşa İlçe Başkanı Bingöl'den Bayram Tebriği...

Memleket Partisi Bayrampaşa İlçe Başkanı Ovalı'dan Bayram Tebriği...

Saadet Partisi İlçe Başkanı Gülsümer'den Bayram Tebriği...

BBP Bayrampaşa İlçe Başkanı Hacı Ersin İpek'ten Bayram Tebriği...

Gelecek Partisi İlçe Başkanı Tatlı'dan Bayram Tebriği

Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Çetin'den Bayram Tebriği...

ÜMÜZER AİLESİNİN ACI KAYBI...

TUNA SPOR KONGRESİ GÜNCELLENDİ MEVCUT BAŞKAN ALTUNTAŞ GÜVEN TAZELEDİ...

BAYRAKSIZ FETİH KUTLAMASI…

?Maltepe?yi Maltepeliler yönetiyor?

HER ALANA DESTEK VERİYORUZ

KARDEŞLİK SINIR TANIMAZ KONVOY HABERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA?

KARDEŞLİK SINIR TANIMAZ TIRINA SINIRDA EL KONULDU?

Bayrampaşa Belediyesi Özel Kalem Müdürü Hüsamettin Efe, Türkiye Özel Kalem Müdürleri Platformu Başkanlığı`na seçildi

Hababam Sınıfı Yeni Yılı Derin Cafe`de Kutladı

Atatürk İmam Hatipli Öğrencilerden Şehit Evine Taziye Ziyareti

Park ve bahçelerde kış hazırlığı

HALEPLİ ÇOCUKLARIN YÜZLERİ GÜLDÜ

İSTANBUL ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ DERNEĞİ KONGRESİ THE LAST PALACE’DE GERÇEKŞLETİ MEVCUT BAŞKAN HAKAN SULU GÜVEN TAZELEYEREK YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ...

TÜRK HALKININ YENİ UMUDU ‘’YENİ UMUT PARTİSİ’’ KURULDU...

YEŞİLÇAMIN SÖNMEYEN YILDIZI HASAN YILDIZ…

KARGO’DA GÜVENİLİR MARKA ‘’GECE GÜNDÜZ KARGO’’...

İŞTEN ATILAN BELEDİYE İŞÇİLERİN’DEN BASIN AÇIKLAMASI…

DÜNYA TÜRKLERİ VE GAGAVUZLULAR DERNEK BAŞKANLARINDAN İZMİT ÇIKARTMASI…

GELECEK PARTİLİ VAROL İKTİDARI ELEŞTİRDİ…

KAYYUM İLE YÖNETİLEN MESAM HAZİRANDA KONGREYE GİDİYOR…

Şair Aygül Yürür'den ANNELİK BİR SANATTIR "kutlu olsun"

VATAN MAHALESİ MUHTAR ADAYLARI ŞEKİLLENDİ…

?Maltepe?yi Maltepeliler yönetiyor?

HER ALANA DESTEK VERİYORUZ

KARDEŞLİK SINIR TANIMAZ KONVOY HABERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA?

KARDEŞLİK SINIR TANIMAZ TIRINA SINIRDA EL KONULDU?

Bayrampaşa Belediyesi Özel Kalem Müdürü Hüsamettin Efe, Türkiye Özel Kalem Müdürleri Platformu Başkanlığı`na seçildi

Hababam Sınıfı Yeni Yılı Derin Cafe`de Kutladı

Atatürk İmam Hatipli Öğrencilerden Şehit Evine Taziye Ziyareti

Park ve bahçelerde kış hazırlığı

HALEPLİ ÇOCUKLARIN YÜZLERİ GÜLDÜ

SİYASET 18.05.2018 10:46:47 0

MHP MV ADAY LİSTESİNİ AÇIKLADI... BİR ÇOKLARI LİSTEYE ALINMADI..!

MHP`nin 27`nci Dönem milletvekili adayları açıklandı. MHP lideri Bahçeli, memleketi Osmaniye`den 1`inci sırada listede yer aldı. Peki hangi ilde, kim milletvekili adayı gösterildi? MHP`nin hangi milletvekilleri aday olmadı? İşte tüm detayları ile MHP mill

MHP, 24 Haziran`da cumhurbaşkanı seçimiyle beraber yapılacak 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için milletvekili adayları açıkladı. Açıklanan MHP milletvekili adayları listesine göre, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli aday listesinde memleketi Osmaniye`den 1`inci sırada yer aldı. Listeye bakıldığında süpriz isimlerin aday yapılmadığı görülüyor. İşte il il detayları ile MHP milletvekili dayları...

ANKARA LİSTESİ

Listede, Ankara 1`inci Bölge 1`inci sırada Mevlüt Karakaya, 2`nci sırada Zühal Topçu ve 3`üncü sırada Eyüp Yıldız aday gösterildi. Ankara 2`nci Bölge 1`inci sıradaki Sadir Durmaz`ı Nevin Taşlıçay ve Abdullah Ağar takip etti. Ankara 3`üncü Bölge 1`inci sırada yer alan Yaşar Yıldırım`ı ise Erkan Haberal ve Fatih Çetinkaya izledi.

İSTANBUL LİSTESİ

İstanbul`da listenin ilk 3 sıralarında; 1`inci Bölge`de Edip Semih Yalçın, İzzet Ulvi Yönter ve Mehmet Bülent Karataş, 2`nci Bölge`de Celal Adan, Cemal Çetin ve Nur Tuğba Aktay, 3`üncü Bölge`de ise Feti Yıldız, İsmail Faruk Aksu ve Arzu Erdem bulunuyor.İstanbul geneline bakıldığında Niyazi Paksoy ve Erdem Karakoç listede ilk üçe girilmesi beklenirken 5. sırada yer almaları şaşırttı.Bir çok ilçelerden A.Adayı olan isimler arasında Kısa bir süre önce Bayrampaşa İlçe Kadın kolları başkanlığından alınan ve Mv.A.Adaylığı müracatında bulunan Y.B.N de listeye alınmayanlar arasında yer aldı.

İZMİR LİSTESİ

İzmir`de ilk 3 sıralarda; 1`inci Bölge`den Hasan Kalyoncu, Selahattin Şahin ve Cihan Aslan, 2`nci Bölge`den ise Tamer Osmanağaoğlu, Abdulkadir Bektaş ve Yalçın Koçyiğit aday gösterildi.

Uzun süre MHP grup başkanvekilliği yaptıktan sonra bu görevinden 2 yıl önce istifa eden İzmir Milletvekili Oktay Vural, adaylık başvurusu yapmasına karşılık listede yer almadı. İki dönemdir milletvekilliği yapan Mehmet Parsak da aday listesinde yer almayan isim oldu.

OKTAY VURAL VE MEHMET PARSAK SÜRPRİZİ

Habertürk TV`den Çimen Çetin`in aktardığına göre mevcut grup başkanvekilleri Erkan Akçay ve Erhan Usta yine seçim bölgelerinden aday gösterildi. Uzun süre MHP grup başkanvekilliği yaptıktan sonra bu görevinden 2 yıl önce istifa eden İzmir Milletvekili Oktay Vural, adaylık başvurusu yapmasına karşılık listede yer almadı. 16 Nisan sürecinde anayasa çalışmalarında yer alan, sonrasında uyum çalışmalarında da görev alan Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak`ın da listede olmaması dikkat çekti.

MHP`nin milletvekili seçimleri için açıkladığı aday listesinde, mevcut 35 milletvekilinden 22`si yeniden aday olarak yer aldı.

MHP, 24 Haziran`da cumhurbaşkanı seçimiyle beraber yapılacak 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için milletvekili aday listesini açıkladı.

Buna göre, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli memleketi Osmaniye`den 1`inci sıradan aday oldu.

Listede Ankara Birinci Bölge`de 1`inci sırada Mevlüt Karakaya, 2`nci sırada Zühal Topçu ve 3`üncü sırada Eyüp Yıldız aday gösterildi. Ankara İkinci Bölge`de 1`inci sıradaki Sadir Durmaz`ı Nevin Taşlıçay ve Abdullah Ağar takip etti. Ankara Üçüncü Bölge`de 1`inci sırada yer alan Yaşar Yıldırım`ı ise Erkan Haberal ve Fatih Çetinkaya izledi.

İstanbul`da listenin ilk 3 sıralarında Birinci Bölge`de Edip Semih Yalçın, İzzet Ulvi Yönter ve Mehmet Bülent Karataş, İkinci Bölge`de Celal Adan, Cemal Çetin ve Nur Tuğba Aktay, Üçüncü Bölge`de ise Feti Yıldız, İsmail Faruk Aksu ve Arzu Erdem bulunuyor.

İzmir`de ilk 3 sıralarda; Birinci Bölge`den Hasan Kalyoncu, Selahattin Şahin ve Cihan Aslan, İkinci Bölge`den ise Tamer Osmanağaoğlu, Abdulkadir Bektaş ve Yalçın Koçyiğit aday gösterildi.

35 MİLLETVEKİLİNDEN 22`Sİ YENİDEN ADAY OLDU

MHP`nin açıkladığı kesin olmayan milletvekili aday listesine göre mevcut 35 milletvekilinden 22`si yeniden aday oldu.

MHP`de mevcut milletvekili olup yeniden listede yer alan 22 aday şöyle:

"Devlet Bahçeli, Mevlüt Karakaya, Muharrem Varlı, Erkan Haberal, Zühal Topcu, Ahmet Selim Yurdakul, Deniz Depboylu, İsmet Büyükataman, Emin Haluk Ayhan, Kamil Aydın, Celal Adan, İsmail Faruk Aksu, Arzu Erdem, Edip Semih Yalçın, İzzet Ulvi Yönter, Saffet Sancaklı, Mustafa Kalaycı, Erkan Akçay, Baki Şimşek, Mehmet Erdoğan, Ruhi Ersoy, Erhan Usta."

Mevcut milletvekillerinden listede olmayan 13 milletvekili ise şunlar:

"Şefkat Çetin, Atila Kaya, Mehmet Parsak, Oktay Vural, Ahmet Kenan Tanrıkulu, Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu, Seyfettin Yılmaz, Mustafa Mit, Mehmet Günal, Mehmet Necmettin Ahrazoğlu, Fahrettin Oğuz Tor, Oktay Öztürk, Zihni Açba."

Bu milletvekillerinden eski Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, İstanbul Milletvekilleri Ekmeleddin İhsanoğlu, Atila Kaya, Kahramanmaraş Milletvekili Oğuz Tor ile Sakarya Milletvekili Zihni Açba adaylık başvurusunda bulunmamıştı.

ADAY LİSTESİNE GİREN YENİ İSİMLER

Emekli yüzbaşı olan terör ve güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, Ankara İkinci Bölge 3`üncü sıradan aday gösterildi.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz ize Mersin 1`inci sıradan; Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü akademisyenlerinden Prof. Dr. Hasan Kalyoncu, İzmir Birinci Bölge 1`inci sıradan; iş adamı, sanayici Tamer Osmanağaoğlu ise İzmir İkinci Bölge 1`inci sıradan aday listesine girdi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli?nin danışmanı ve Ortadoğu gazetesi yazarı İsmail Özdemir, Kayseri`den; MHP`nin 25. Dönem Milletvekili ve Türkiye Sağlık Çalışanları Eğitim ve Dayanışma Vakfı Başkanı olan Prof. Dr. Sefer Aycan Kahramanmaraş`tan; 23. Dönem Milletvekili Cemal Enginyurt, Ordu`dan liste başından yer aldı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı, 24`üncü ve 25`inci Dönem Yozgat Milletvekili olan Sadir Durmaz Ankara İkinci Bölge 1`inci sıradan listeye girerken, Ankara Üçüncü Bölge 1`inci sırada ise Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım yer aldı.

Emekli albay olan MHP Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Hidayet Vahapoğlu da Bursa 2`nci Bölge`den ilk sıra milletvekili adayı oldu.

MHP`NİN EN GENÇ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

Lise son sınıf öğrencisi Veli Oğuzhan Öztürk ile Süleyman Demirel Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı 1`inci sınıf öğrencisi Ali Özkan, MHP`nin 18 yaşındaki en genç milletvekili adayları oldu.

Kayseri Ülkü Ocakları Öğrenci Meclisi Başkanı olan Öztürk, Kayseri`den; Isparta Ülkü Ocakları Ortaöğretim Birim Başkanı olan Özkan da Isparta`dan milletvekili aday listesine girdi.

Pamukkale Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi son sınıf öğrencisi 24 yaşındaki Şule Ocaklıoğlu da MHP`nin en genç milletvekili adayları arasında yer aldı.

Denizli`den listeye giren Ocakoğlu, doğum günü olan 27 Nisan`da milletvekili olabilmek için MHP Genel Merkezine aday adaylığı müracaatında bulunmuştu.

İstanbul`dan aday listesine giren Ahmet Can Erbaş ve Filiz Gegin, İzmir`den Saliha Gülce Gökçe ile Malatya`dan Bekir Enes Çaparoğlu da MHP`nin en genç milletvekili adaylarından oldu.(Kaynak Haber)